BİLGİ 2023 Yılında da “Eğitimde Erişilebilirlik” Bayrağı Aldı

BİLGİ, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen Engelsiz Üniversite Ödülleri kapsamında 2023 yılında da “Eğitimde Erişilebilirlik” bayrağını alan üniversite oldu. 

2018 yılından bu yana düzenlenen ödül kapsamında “Mekânda Erişebilirlik”, “Eğitimde Erişebilirlik” ve “Sosyo-Kültürel Faaliyetlerde Erişilebilirlik” olmak üzere 3 kategoride “Engelsiz Üniversite Bayrakları” veriliyor ve programlarını farklı engelli gruplarına erişilebilir kılan üniversitelere “Engelsiz Program Nişanı” sunuluyor.

“Engelsiz Üniversite Bayrakları” kapsamında bu yıl 97 üniversite tarafından yapılan 1091 başvuru değerlendirildi ve 56 üniversite toplam 295 bayrak aldı. BİLGİ, “Eğitimde Erişilebilirlik” kategorisinde bayrak almaya hak kazanan 27 üniversite arasına girdi. Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Adalet Meslek Yüksekokulu ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi de “Eğitimde Erişilebilirlik” kategorisinde bayrak aldı.

BİLGİ, 2021 yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri kapsamında 3 yıl geçerli olan ve en çok “Eğitimde Erişebilirlik” bayrağını Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi almıştı.

BİLGİ 2023 Yılında da “Eğitimde ...